کرونا در آستانه تبدیل شدن به فاجعه بزرگ انسانی در ایران

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران رفتارها و عملکردهای نامناسب را عامل اوج گرفتن کرونا دانست و برای عبور از این بحذان راهکارهایی ارئه داد.
به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر حسین قناعتی دبیر اتاق فکر کرونای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: رکوردزنی در تعداد مبتلایان یا مرگ‌ومیر ناشی از کرونا نشان می‌دهد که ما پروتکل‌های بهداشتی مانند فاصله‌گذاری اجتماعی، حضور نیافتن در تجمعات، برگزار نکردن مراسم‌ها به خصوص در فضای سربسته را چندان جدی نگرفتیم و در نتیجه شاهد ابتلا و از دست دادن عزیزان خود هستیم.

وی توضیح داد: هرچند هشدارهای کافی در این زمینه داده شده است اما برخی همچنان به آن بی‌توجه هستند و بی‌محابا در جامعه حضور می‌یابند و توجه جدی به پروتکل‌های بهداشتی نمی‌کنند.

رئیس بخش رادیولوژی بیمارستان امام خمینی(ره) افزود: با ادامه سهل‌انگاری‌ها این بیماری به یک فاجعه جدی تبدیل می‌شود و باید از سهل‌انگاری درباره ویروس کرونا به شدت خودداری کنیم. هرگاه توصیه‌های بهداشتی را جدی گرفتیم و عمل کردیم شاهد کاهش مبتلایان، بستری و مرگ‌ومیر بودیم.

به گفته استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، این بیماری حداقل تا یک سال دیگر با ماست و در حال حاضر بهترین کار پیشگیری از بیماری است و دست‌اندرکاران باید بر این موضوع متمرکز شوند.

وی گفت: در این شرایط باید از همه توان و ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم تا این بیماری کنترل و مهار شود.
کلینیک‌های مجازی راه‌اندازی شود
عوارض روانی کرونا باید جدی گرفته شود
ستاد دانشگاه علوم پزشکی تهران توضیح داد: در این مسیر می‌توان از تجربیات کشورهای موفق بهره جست تا علاوه بر پیشگیری شاهد کنترل این بیماری در جامعه باشیم.